Billede af Allan Lindgaard Winther

Allan Lindgaard Winther

Lektor, Cand. Scient i Biologi

Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Master, Roskilde Universitet

20122014

Dimissionsdato: 20 jun. 2014

Biolog, Cand. Scient, Syddansk Universitet

1 aug. 198713 jan. 1995

Dimissionsdato: 13 jan. 1995

Naturvejleder

1 okt. 199820 aug. 1999

Ansættelser

Udviklingskonsulent, Oplevelsernes Academy, Region Syddanmark

1 maj 201231 aug. 2014

Administrationschef, Fjord&Bælt

1 apr. 201130 apr. 2012

Akvariechef, AQUA

1 aug. 200831 mar. 2011

Souschef/Formidlingschef, Fjord&Bælt

1 aug. 199831 jul. 2008

Projektleder, Kerteminde Kommune

1 nov. 199531 jul. 1998

Netværk

Seneste eksterne samarbejde på lande-/områdeniveau. Dyk ned i detaljerne ved at klikke på prikkerne eller