Intet billede af Anja Laigaard

Anja Laigaard

Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Kandidat i Socialt Arbejde, Cand.Soc, Aalborg Universitet

Dimissionsdato: 22 maj 2015

Interkulturel/Interational Socialrådgiver, Socialrådgiver

Dimissionsdato: 28 jun. 2007

Ansættelser

Akademisk Rådgiver v. Etnisk Ung, RED Center mod æresrelaterede konflikter

1 apr. 201731 jul. 2018

Familiebehandler (flygtningefamilier), Holbæk Kommune

1 dec. 201531 mar. 2017

Områdeleder - Unge uledsagede flygtninge, Dansk Flygtningehjælp

1 jan. 201330 nov. 2014

Faglig Koordinator - Familieteamet, Dansk Flygtningehjælp

1 sep. 201131 dec. 2013

Socialrådgiver og gruppebehandler i projektet 'Ud af Voldens Skygge', Mødrehjælpen

1 jan. 201031 aug. 2011

Socialrådgiver - Døgnkontakten, Kbh kommune, Døgnkontakten for børn og unge

1 jul. 200731 dec. 2009
Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.