Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Ph.d., Samarbejde i skolen, Danmarks Pædagogiske Universitet

1 sep. 20167 maj 2021

Dimissionsdato: 7 maj 2021

Cand. pæd. pæd. soc., Danmarks Pædagogiske Universitet

30 sep. 20111 okt. 2014

Dimissionsdato: 1 okt. 2014

Folkeskolelærer, Århus Dag- og Aftenseminarium

30 sep. 199830 jun. 2002

Dimissionsdato: 30 jun. 2002

Ansættelser

Udviklingskonsulent, Horsens Kommune

1 feb. 201431 jul. 2021

Folkeskolelærer, Favrskov Kommune

1 aug. 20021 aug. 2013

Emneord

  • Læring, pædagogik og undervisning
  • skoleforskning
  • Skoleudvikling
  • Kapacitetsopbyggende samarbejde

Netværk

Seneste eksterne samarbejde på lande-/områdeniveau. Dyk ned i detaljerne ved at klikke på prikkerne eller