Intet billede af Eva Fink
20092012

Publikationer pr. år

Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Kompetencer

Kompetencegivende kurser:
Uddannelsesbetegnelse: Sund-IT, pædagogisk IT kørekort
Fag: IT, pædagogik, læring
Uddannelsesinstitution: Sygeplejerskeuddannelsen København
Land: Danmark
Afslutningsdato: 2005

Andre læringsforløb:
Beskrivelsen: Sygeplejefaglig vejledning ud fra en systemteoretisk referenceramme
Uddannelsessted: H:S Sygeplejerskeuddannelsen, Hvidovre Afdeling
Afslutningsdato: 1998
Antal timer: 22.0
Beskrivelsen: Forskningskursus, 4 seminarer
Uddannelsessted: H:S Sygeplejerskeuddannelsen, Hvidovre Afdeling
Afslutningsdato: 1997
Antal timer: 30.0
Beskrivelsen: Kvalitetssikring for sygeplejefaglige ledere og sygeplejekonsulenter
Uddannelsessted: Københavns Kommunes Hjemmesygepleje
Afslutningsdato: 1995
Antal timer: 30.0
Beskrivelsen: Efteruddannelse for hjemmesygeplejersker, modul I, III og IV
Uddannelsessted: Københavns Kommunes Hjemmesygepleje
Afslutningsdato: 1995
Antal timer: 67.0
Beskrivelsen: Sygeplejefaglig Udvikling
Uddannelsessted: Dansk Sygeplejeråd, Hovedstadens Amtskreds
Afslutningsdato: 1993
Antal timer: 60.0

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Master i Voksenuddannelse (MVO), Roskilde Universitet

Dimissionsdato: 1 jan. 2008

Efteruddannelse for sygeplejersker ved intensive afdelinger, Sundby Hospital

Dimissionsdato: 1 jan. 1985

Sygeplejerske, Sankt Lukas Stiftelsen

Dimissionsdato: 1 jan. 1981

Andet, Roskilde Universitet

… → 2008

Pædagogisk grunduddannelse, Københavns Universitet

… → 1999

Pædagogisk diplomuddannelse, Aarhus Universitet

… → 1996

Ansættelser

Sygeplejelærer/underviser, Professionshøjskolen Metropol

1 aug. 1996 → …

Hjemmesygeplejerske, Københavns Kommune

1 nov. 199031 jan. 1996

Hjemmesygeplejerske, Københavns Hjemmesygepleje, Sygesikringskontor Nørreport

1 maj 198831 okt. 1990

Sygeplejeassistent, Sundby Hospital, intensiv/opvågningsafdeling

1 sep. 198328 jan. 1988

Sygeplejeassistent, Sundby Hospital, medicinsk afdeling

1 mar. 198231 aug. 1983

Sygeplejeassistent, Sankt Lukas Stiftelsen

1 nov. 198128 feb. 1982