Intet billede af Holger Kjærgaard

Holger Kjærgaard

20072018

Publikationer pr. år

Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Arbejdsområder

Underviser i pædagogik, DKK, det tværprofessionelle element, specialiseringen mennesker med sociale problemer

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Pædagog

Dimissionsdato: 22 mar. 1979

Master i socialpædagogik, Danmarks Pædagogiske Universitet

… → 2007

Filosofi, Aalborg Universitet

… → 15 okt. 2004

Ansættelser

Seminarielærer, Professionshøjskolen UCN

1 feb. 1998 → …

Patientrådgiver i psykiatrien, Statsforvaltningen i Nordjylland

1 apr. 1995 → …

Teamleder, Foldbjergcentret

1 jan. 199231 jan. 1998

Souschef, Ringgården-Vrå

1 okt. 198331 dec. 1991

Leder, Kirkens Korshær

1 apr. 197930 sep. 1983
Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.