Personlig profil

Forsknings- og udviklingsområder

Dette er en test

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Historie og Samfundsfag, Cand.Mag., Skoleloven af 1958 - Debat, ideologi og strukturelle forandringer, Aarhus Universitet

30 aug. 199919 jan. 2007

Dimissionsdato: 19 jan. 2007

Ansættelser

Specialkonsulent, Læring og Udvikling, Aarhus Kommune

1 maj 201530 nov. 2018

Konsulent, Pædagogik og Integration, Aarhus Kommune

1 jan. 201130 apr. 2015

Konsulent, Videncenter for Pædagogisk Udvikling, Aarhus Kommune

1 jun. 200731 dec. 2010

Samarbejde og topforskningsområder i de sidste fem år

Seneste eksterne samarbejde på lande-/områdeniveau. Dyk ned i detaljerne ved at klikke på prikkerne eller