Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Antropologi, PhD, Enhancing Well-being: Youth between security and development in Uganda, Dansk Institut for Internationale Studier

1 jan. 201129 maj 2015

Dimissionsdato: 29 maj 2015

Antropologi og Etnografi, Kandidatgrad, Aarhus Universitet

9 jan. 20011 sep. 2008

Dimissionsdato: 25 sep. 2008

Antropologi, Exchange student, University of Sussex

1 jan. 200430 jun. 2004

Ansættelser

Seniorrådgiver, Folkekirkens Nødhjælp

1 maj 201926 aug. 2022

Censor, Antropologis censorkorps

1 jan. 2018 → …

Programme manager, Cross Cultures Project Association, Idrættens Hus, Brøndby

1 okt. 201730 apr. 2019

Ekstern Lektor, Institut for Antropologi, Københavns Universitet

15 aug. 201731 jan. 2018

Ekstern lektor, Center for Afrikastudier, Københavns Universitet

1 feb. 201631 maj 2016

Post Doc, Aarhus Universitet

1 aug. 201531 jan. 2016

AC medarbejder og underviser, Politiskolen

1 mar. 200831 dec. 2010

Praktikant, Center for Conflict Resolution

1 aug. 200528 feb. 2006