Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Kandidatgrad, Akademisk uddannelse i familieterapi og systemisk praksis , Børn som aktører - en kvalitativ undersøgelse af børns deltagermuligheder i familieterapeutiske kontekster, VID, Vitenskapelige Høgskole

1 sep. 201530 jun. 2017

Dimissionsdato: 30 jun. 2017

Narrativ terapeut, Terapeut, Eksternaliserende sprogbrug i arbejdet med seksuelle overgreb, Narrative Perspektiver

1 aug. 201430 jun. 2016

Dimissionsdato: 30 jun. 2016

Diplomuddannelse, Familieterapi, At skabe kontekst for forandring

1 sep. 200630 jun. 2008

Dimissionsdato: 30 jun. 2008

Socialrådgiver, Når kvindelige stofmisbrugere får børn

1 feb. 199618 jan. 2000

Dimissionsdato: 18 jan. 2000

Ansættelser

Adjunkt, Københavns Professionshøjskle

1 aug. 2021 → …

Souschef, Basen

1 apr. 202031 jul. 2021

Familieterapeut, Udviklingscenter Skiftesporet

1 aug. 201431 mar. 2020

Familieterapeut, Familiehuset

1 dec. 201131 jul. 2014

Familieterapeut, MultifunC

1 mar. 201130 nov. 2011

Socialrådgiver/familieterapeut, KABS, FamilieVinklen

1 jul. 201028 feb. 2011

Rådgivningskonsulent, Landsforeningen LEV

1 jun. 200530 apr. 2009

Socialrådgiver, JanusCentret

1 sep. 200331 maj 2005

Socialrådgiver, Frederiksberg Kommune

1 feb. 200131 aug. 2003

Emneord

  • Socialt arbejde og sociale forhold
  • Skoler, fag og institutioner
  • Børn og unge