Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Markedsføringsøkonom, Erhvervsakademiet Sydvest

1 aug. 200815 jul. 2010

Dimissionsdato: 1 aug. 2010

Cand.pæd. i pædagogisk filosofi, Danmarks Pædagogiske Universitet

sep. 2017jul. 2019

Social- og specialpædagog

feb. 2014jun. 2017

Ansættelser

Underviser og censor på Specialuddannelsen i psykiatrisk og børne-/ungdomspsykiatrisk sygepleje.

dec. 2019 → …

Emneord

  • dannelse
  • specialpædagogik
  • psykiatri
  • didaktik
  • læreprocesser
  • aktionslæring