Billede af Tina Hjortshøj Hansen

Tina Hjortshøj Hansen

Uddannelsesleder

20182020

Publikationer pr. år

Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Arbejdsområder

Faggruppeansvarlig for dagtilbudsspecialiseringen

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Master i Offentlig Ledelse, Copenhagen Business School

Dimissionsdato: 21 aug. 2014

Kandidatuddannelsen i pædagogisk sociologi, Danmarks Pædagogiske Universitet

Dimissionsdato: 17 nov. 2008

Universitetsdiplom i Offentlig Ledelse, Syddansk Universitet

Dimissionsdato: 20 jan. 2003

Supervisor 1-årig uddannelse, Studieskolen/Folkeuniversitetet i Roskilde

Dimissionsdato: 8 jun. 2000

Socialpædagog, Skovtofte Socialpædagogiske Seminarium

Dimissionsdato: 23 jun. 1989

Ansættelser

Områdeleder, Dagtilbudsområdet, Gladsaxe Kommune

aug. 2011apr. 2017

Leder, Det Specialpædagogiske Hus, Vejle Kommune

aug. 2009jul. 2011

Pædagogisk adm. afd.leder, Dagtilbudsområdet, Horsens Kommune

feb. 2009aug. 2009

Freelance konsulent, Reflektor, Odense

jun. 2008feb. 2009

Daginstitutionschef, Esbjerg Kommune

jan. 2007maj 2008

Udviklingskonsulent, Dagtilbudsområdet, Varde Kommune

jan. 2004dec. 2006

Afd.leder centerklasserne, Sædding Skole, Esbjerg Kommune

20012003

Pædagogisk konsulent og leder af støttepædagogkorpset, Fredensborg-Humlebæk Kommune

19982001

Afd.leder, Småbørnsafdelingen, Munkerup Observations- og behandlingshjem, Frederiksborg Amt

19971998

Daginstitutionsleder, Vuggestuen Troldehøj, Karlebo Kommune

19941997

Div. job som pædagog (vuggestue, opholdssted for unge, integreret institution, støttepædagog)

19891993
Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.