Find Prizes

Search in all content

Filters for Prizes

Search concepts
Selected filters

1. præmie

Jensen, Thomas Ryan (Recipient), 1992

Prize

1. præmie

Hyldeborg, Søren (Recipient), 2009

Prize

1. præmie Borgerjournalist

Evron, Lotte (Recipient), 2011

Prize: Other distinction

2017 Emerald Professional Impact Award

Aggerholm, Helle Kryger (Recipient) & Sophie Esmann Andersen (Recipient), 13 Oct 2017

Prize

7th EMES Selected Conference Papers

Nielsen, Elof Nellemann (Recipient) & Esben Hulgård (Recipient), 13 Nov 2020

Prize

Aase og Ejnar Danielsens Fond

Kamila Beata Adellund Holt (Recipient), 2014

Prize: Scholarship

Abbott Legat

Tvedegaard-Christensen, Kristine (Recipient), 19 Nov 2009

Prize

Åbenhedsprisen

Helle Guldborg K. Nielsen (Recipient), 2010

Prize

Æresbevis i Sygepleje

Evron, Lotte (Recipient), 1992

Prize: Other distinction

Æresmedlem

Berta Vishnivetz (Recipient), 2008

Prize: Other distinction

Æresmedlem Kulturselskabet Swung

Hermann, Stefan (Recipient), 2002

Prize: Appointment

Akademiske Palmer

Eychenne, Daniele Edith (Recipient), 2010

Prize: Other distinction

Aller Foundations rejselegat

Michael Abildgaard (Recipient), 2011

Prize: Scholarship

Alzheimerforskningsfonden

Clemmensen, Trine Holt (Recipient), 21 Sep 2017

Prize: Scholarship

Arbejderhistorieprisen

Niels Olaf Ellung Dalgaard (Recipient), 1996

Prize

Årets Bojsen

Poulsen, Søren Erbs (Recipient), 5 Apr 2019

Prize

Årets Frie Fugl

Christian Eyde Coff (Recipient), 2002

Prize

Årets Kliniske Forsker

Gregersen, Rikke (Recipient), 30 Sep 2020

Prize: Scholarship

Årets netværker på Fyn

Christensen, Tom Bramminge (Recipient), 2013

Prize: Appointment

Årets offentlige indkøber i Danmark

Bernt Overmark (Recipient), 1999

Prize

Årets underviser

Bruun, Brit Sander (Recipient), 2016

Prize: Other distinction

Årets Underviser 2019

Bojsen, Ann Kristina Mikkelsen (Recipient), 15 May 2019

Prize: Other distinction

Årets Underviser på MIL-uddannelsen

Marianne Riis (Recipient), 2011

Prize

Atletikmærke i sølv m emalje, 6. kl.

Christiansen, Anders Bech (Recipient), 1984

Prize: Other distinction

Augustinus fonden

Palle Andersen, Line (Recipient), 2009

Prize: Scholarship

Augustinus Fonden

Frimand, Anja Michelle (Recipient), 2006

Prize: Scholarship

Autodesk Certified Professional

Christiansen, Niels Ole (Recipient), 2016

Prize: Other distinction

Autodesk Certified Professional

Christiansen, Niels Ole (Recipient), 2011

Prize: Other distinction

Bedste Poster

Ida Lærke (Recipient), 2001

Prize